Titulní obrázek

Mitsubishi vrací zpět Space Star

Publikováno: 14.leden 2013

Autoutomobilka Mitsubishi má v současné době problémy s ochrannou známkou. Z tohoto důvodu vrátí zpět do prodeje známý název Space Star.

Nositelem staronového jména bude stejně jako v případě prvního Space Staru malé MPV, uvnitř automobilky známé jako Global Small. Stejně jako u původního auta by hlavní předností měla být důmyslná praktičnost. Na délce 3710 mm bude nové Mitsubishi disponovat kufrem o objemu 245 litrů v pětimístné konfiguraci.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Zároveň slibuje ekonomičnost, a to díky nízké hmotnosti 845 kg a aerodynamického odporu Cd 0,27. S tříválcem 1.0 MIVEC by měl nový Space Star dosahovat kombinované spotřeby jen čtyř litrů na sto kilometrů a emisí 92 g/km oxidu uhličitého.

Ke změně názvu přistoupilo Mitsubishi poté, kdy narazilo ohledně práv k ochranné známce „Mirage“, jak chtělo auto původně nazvat. Po celé Evropě tak bude nové malé MPV známé pod názvem Space Star. V prodejnách by se mělo objevit již koncem února letošního roku.

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde