Titulní obrázek

Mitsubishi ASX v novém

Publikováno: 1.prosinec 2012

Nové Mitsubishi ASX si konečně můžete prohlédnout pořádně zblízka. Automobilka totiž zveřejnila sérii oficiálních fotografií.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Poprvé jsme mohli vůz vidět na světově proslulém autosalonu v New Yorku, v Evropě se vylepšená verze představila v Paříži. Nyní si ale můžete konečně prohlédnout faceliftované ASX v evropské specifikaci na sérii oficiálních fotografií a lépe tak porovnat s dosavadní variantou. Dost se změnil přední nárazník a maska chladiče, která se rozšířila a místo jednoduché čtyřúhelníkové je teď šestiúhelníková.

Nové je i začlenění mlhovek do nárazníku, optika předních světlometů a auto má větší lakovanou plochu karoserie. Krycí skla zadních svítilen se kupodivu nezměnila, nový je ale zadní nárazník s odlišně situovanými odrazkami. Celkově se dá říci, že se ASX snaží vyhlížet méně jako SUV, působí uhlazeněji a "silničněji". Interiér modernizovaného ASX dostal nový vzor čalounění, upravenou středovou konzolu a tlačítko ovládání volby pohonu všech kol AWC (All Wheel Control) místo stávajícího otočného ovladače 2WD/4WD/Lock.

Po stránce technické Mitsubishi zmiňuje nové naladění zadní nápravy a obohacení nabídky motorů (benzinový 1,6 MIVEC/86 kW a turbodieselový 1,8 DI-D/110 kW) o slabší verzi zmíněného nafťáku, naladěnou na 85 kW.

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde