Titulní obrázek

8 důvodů, proč si koupit Mitsubishi Outlander

Publikováno: 2.listopad 2012

Třetí generace modelu Mitsubishi Outlander obohatil český automobilový trh počátkem října. Podle statistik je rodina Outlanderů velmi oblíbená, prodalo se totiž již 1 milion kusů. Žhavou novinku můžeme pořídit za 599 900 Kč. A proč si nový Mitsubishi Outlander koupit?

Model disponuje novými pohonnými jednotkami a je lehčí o 135 kg. Také má lepší aerodynamiku a systém Auto Stop and Go. Díky těmto novinkám nabízí nejlepší hodnoty kombinované spotřeby ve své třídě, tedy 5,3 l/100 km. Druhá inovace spočívá ve využívání nového unikátního systému pohonu všech kol. Jde o nejvyspělejší systém 4WD ve své třídě. Řidič si navíc může vybrat ze tří jízdních režimů.

Vůz navíc obsahuje nové bezpečnostní prvky. Samozřejmostí je 9 zabudovaných airbagů, včetně kolenního u řidiče, adaptivní tempomat, systém pro zmírňování následku čelní kolize, systém monitorování a podpory udržování v jízdním pruhu a xenoxové světlomety.

Otlander třetí generace se dále vyzdvihuje hlavně kvůli největšímu zavazadlovému prostoru ve své třídě. Po instalaci originálních příslušenství nabývá až 667 l.

Automobilka prostřednictvím vozu také nabízí špičkový komfort pro cestující. Standartní výbavou je dvouzónová klimatizace, mimořádně tichá kabina, třetí řada sedadel, zadní parkovací kamera s projekcí na displeji audiosoustavy nebo MMCS, multifunkční podélně i výškově nastavitelný volant, vysoce kvalitní materiály v interiéru, elektrické otvírání pátých dveří, START / STOP systém.

Vnitřní prostředí vozu řidiči nabídne velkou variabilitu. Například podlaha bude při sklopení druhé i třetí řady dlouhá 1 685 mm a rovná. Druhá řada sedadel je navíc posuvná v rozpětí 250 mm.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Nové pohonné agregáty ještě zvyšují kvalitu jízdní dynamiky. V automobilu je zabudován zážehový motor 2.0 MIVEC s novou technologií SMART MIVEC, 110 kW (150 k) nebo vznětový motor 2.2 DI-D, čistý turbodiesel, 110 kW (150 k). Řidič si navíc může díky ikoně v centrální části palubního počítače hlídat spotřebu paliva.

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain