Titulní obrázek

Nový Mitsubishi Outlander

Publikováno: 26.září 2012

Již třetí generace oblíbeného SUV Mitsubishi Outlander bude mít za pár dní dlouho očekávanou premiéru. Model nás překvapí svým moderním designem, vyspělou technologií a principech ochrany životního prostředí, kvality a bezpečnosti.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Vůz dosahuje díky zcela novým motorům vynikajících ekologických parametrů. Pod kapotou se skrývá buď zážehový motor 2.0 MIVEC s variabilním časováním ventilů, nebo vznětový  2.2 DI-D typu common-rail, v kombinaci s vynikajícími aerodynamickými vlastnostmi, snížením hmotnosti až o 155 kg a implementací technologie ClearTec, dobře známé z modelu ASX. Motor 2.2 DI-D s vysokým točivým momentem 380 Nm poskytuje vozidlu slušnou dynamiku a přitom dosahuje nejnižší spotřeby ve třídě pouhých 5,3 l / 100 km.

Ve výbavě nechybí ani dvouzónová automatická klimatizace. Ta dokonce umožní nastavit odlišnou teplotu u řidiče a spolujezdce. Interiér je mnohem větší. Vůz disponuje sedmi sedadly a posuvnou druhou řadu sedadel v rozsahu 250 mm.

Bezpečnost automobilu ještě více umocňuje 9 zabudovaných airbagů, včetně kolenního airbagu řidiče, bezpečnostní karoserie RISE poskytující ochranu při srážce z jakéhokoli směru, stabilizační systém podvozku ASC atd. K dispozici budete mít také adaptivní tempomat. Ve voze je také zabudován systém LDW varující před opuštěním jízdního pruhu nebo systém předcházení kolizím FCM, který řidiče včas varuje před blížící se překážkou a v kritickém okamžiku vozidlo automaticky zabrzdí, aby zabránil srážce.

Nový Mitsubishi Outlander bude k dispozici u všech autorizovaných prodejců Mitsubishi od začátku října 2012.

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde