Titulní obrázek

Mitsubishi ASX dostane po dvou letech facelift

Publikováno: 28.srpen 2012

Autosalon v New Yorku byl pro automobilku Mitsubishi příležitostí pro představení faceliftu kompaktního crossoveru Mitsubishi ASX. Modernizace designu přichází už po dvou letech prodeje, tomu však odpovídá rozsah změn.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Facelift změní tvary předního nárazníku, který dostane novou masku chladiče. Ta se rozšíří a místo čtyřúhelníkové bude nově šestiúhelníková. Upraví se i zakomponování mlhovek do rohů karoserie. Na fotkách americké verze vidíme také větší podíl lakovaných částí, to ale už dnes představuje rozdíl mezi americkou a evropskou verzí.

Uvnitř dostane Mitsubishi ASX nový vzor čalounění, upravenou středovou konzolu a tlačítko ovládání volby pohonu všech kol AWC (All Wheel Control) místo stávajícího otočného ovladače 2WD/4WD/Lock. Po technické stránce Mitsubishi žádné zásadní změny neslibuje, jen nové naladění zadní nápravy. Současná nabídka motorů (benzinový 1,6 MIVEC/86 kW a dieselový 1,8 DI-D/110 kW) se nezmění, přibude slabší verze turbodieselu 1,8 DI-D s výkonem 85 kW, která se zatím prodávala jen v Mitsubishi Lanceru. Termín uvedení na evropské trhy je naplánován na podzim 2012.

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain