Titulní obrázek

Továrnu Mitsubishi, odkoupí holandský výrobce autobusů

Publikováno: 29.červenec 2012

Mitsubishi a BMW Group zanedlouho začne jednat s holandskou společností VDL Group. Předmětem jednání bude převzetí továrny NedCar v holandském Bornu. Německý koncern totiž plánuje, že by se v tomto závodu mohly začít vyrábět i vozy značky Mini. Automobilka Mitsubishi prodá továrnu NedCar firmě VDL Group za pouhé jedno euro. Tedy pokud firma zajistí, že 1.500 zaměstnanců továrny nepřijde o svoji práci.

Na konci letošního roku ukončí jakonská automobilka výrobu v Bornu. Společnost se již dohodla s odbory továrny. Nyní VDL Group bude dále jednat s Mitsubishi a BMW Group o podmínkách převzetí. Firmy se však spolu zatím nedohodly, jednání však vypadají slibně. Podle plánu německého koncernu by v Bornu vznikaly modely Mini.

Modelová řada této značky má ve střednědobém horizontu čítat 10 modelů. VDL Group chce nejdříve továrnu koupit. Poté by rád fungoval jako subdodavatel pro BMW Group. Modelová řada Mini bude čítat 10 aut. Dále se chystá zvýšení prodejů a nyní se také zvažuje, jak rozšířit výrobu. Produkce v Nizozemí je jedním z řešení, z hlediska logistiky by neměl být problém zde vyrábět. Mini by rádo, aby jeho případný další závod byl co nejblíže Británii, což NedCar splňuje.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Továrna NedCar by se měla znovuotevřít na konci roku 2014, nebo na začátku 2015. Továrna v Bornu byla otevřena v roce 1968, v srpnu roku 1991 stala společným majetkem holandské vlády, Mitsubishi a Volva. V únoru 1999 pak holandské úřady převedly svůj podíl na oba partnery s výsledkem rozdělení 50:50. Od roku 2001 patří závod pouze Mitsubishi.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain