Titulní obrázek

Mirage: Nástupce Mitsubishi Colt

Publikováno: 14.srpen 2012

Nástupce Mitsubishi Colt dostane jméno Mirage a bude se spoléhat na tříválec 1.0 MIVEC o výkonu 69 koní. S kompaktnějšími rozměry se postaví přímo proti Nissanu Micra.

Letitý model Mitsubishi  Colt se konečně dočkal svého nástupce. Se svou délkou 3 710 mm, šířkou 1 665 mm a výškou 1 490 je menší než předchůdce, ale dokáže tak lépe konkurovat zavedeným modelům na trhu, jako je třeba Nissan Micra.

K pohonu bude muset stačit litrový tříválec MIVEC, který produkuje výkon 69 koní a 86 Nm točivého momentu. Se systémem start/stop by měl jezdit v průměru za 3,6 litru benzínu na sto kilometrů. 

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Nástupce letitého Coltu se již dostal do výroby, ale Evropa si na Mitsubishi Mirage nějaký ten pátek počká, jako první bude uspokojena poptávka v Asii, a až poté se dostane na starý kontinent. V Japonsku je ke koupi od ¥998,000, což je přibližně 265 000 Kč.

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain