Titulní obrázek

Mitsubishi Mirage

Publikováno: 13.říjen 2012

Automobilka Mitsubishi pro nás má další malou novinku. Půjde o model Mirage nebo Colt?

Stávající vysoké Mitsubishi Colt je tak trochu nedoceněným modelem a tak se pravděpodobně kapitola jménem colt definitivně uzavře. Nahradí ho miniatura jménem Mirage. Svět už sice zná Mitsubishi jménem Mirage z dřívějška. Někde se ale tato auta prodávala jako colt, jinde dokonce jako Lancer. Ke všemu se různé modely a verze střídaly, lancer na jednom konci světa vypadal jinak než lancer.

Japonský výrobce v tom chce udělat pořádek, na celém světě bude jediné malé auto s jediným jménem. Japonská značka začala globální model vyrábět letos v Thajsku. Pro jednotlivé kontinenty a trhy se bude lišit jen v detailech. S délkou 3,7 metru patří Mirage k nejmenším autům vůbec, je dokonce menší než Colt. Mitsubishi ale tvrdí, že se do něj vejde pět dospělých. K tomu ještě 235 litrů nákladu. Další rozměry jsou: 1,665 m šířky, 1,49 výšky a 245 cm rozvoru.

Ostatní malá auta povyrostla ke čtyřem metrům. Mitsubishi jde podobně jako před lety Mazda opačným směrem. Míří tak za těmi, kterým stačí opravdu malé auto pro pojíždění po městě a okolí. Charakter opravdu malého auta si zachovává jen pár modelů. Kromě Mazdy 2 ještě třeba stejných 3,7 metru dlouhý Nissan Micra nebo Suzuki Alto. Tato auta si pro sebe vlastně vytvořila podkategorii. 

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

S malým necelých 850 kilogramů lehkým autem si poradí litrový benzinový tříválec s výkonem 52 kW spojený s pětistupňovou manuální převodovkou. K mání bude v Evropě i dvanáctistovka, která má o sedm kilowattů víc. Ta bude k mání i s variátorovým automatem. Mitsubishi vyzdvihuje obratnost v městském provozu a vnitřní prostornost.

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain