Titulní obrázek

WinterDrive - na závodním okruhu se převdedlo i Subaru Impreza

Publikováno: 15.únor 2013

Před týdnem se konaly zimní jizdy na závodním okruhu u České Lípy. Motoristé měli pokrytý terén sněhem a ledem. I přes nepříznivé podmínky se akce povedla, dokonce se občas usmálo i slunce.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

V depu jsme mohli vidět pestrou směsici zajímavých aut různých značek, modelů i ročníků.  BMW řady tři, od nejstarších modelových linií a menších motorů až po M3 s vidlicovým osmiválcem. Samozřejmostí byly japonské čtyřkolky, tedy Subaru Impreza, počínaje japonskými STI RA a konče poslední reinkarnací pětidvéřové karoserie, a Mitsubishi Lancer Evo, také v několika generačních obměnách a úrovní úprav.

Samozřejmě dále různé ostré či méně ostré hatchbacky. Ten nejméně „hot“ byl asi Citroën DS3. Na dráze vypadala ve svém designu a krásných barvách dé-es-trojka úchvatně, jízdně dominovaly jiné stroje.

Program byl vcelku jasný, volné jízdy. Ten kdo chtěl jezdit čistou stopu, mohl. A také tak jezdil a bylo zajímavé vidět, jak Subaru XV s naftovým boxerem jezdí v závěsu za STIčkem, které se do zatáček staví více bokem.