Titulní obrázek

Automobilka Mitsubishi si do Ženevy připravila tři novinky

Publikováno: 23.únor 2013

Automobilka Mitsubishi si pro blížící se autosalon v Ženevě připravila tři novinky - Plug-In hybrid Outlanderu, hybridní pickup a městský elektromobil.

Mitsubishi umí vyrobit tři druhy elektrického pohonu - čistý elektromobil, hybrid a plug-in hybrid, a ve stejném složení se i představí vozy v Ženevě.

Jedním z nich bude nový Outlander v hybridní verzi plug-in verze. Kromě standardního hybridního motoru, který rekuperací získává energii, je kapacita akumulátoru výrazně větší a dobíjet ho můžete i z domova tak, jako u klasického elektromobilu. Jen s tím drobným rozdílem, že vás nikde nenechá stát, protože o pohon se stará především spalovací motor.

Zážehový dvoulitr bude roztáčet přední kola výkonem 117 koní a v jeho snažení mu budou vypomáhat dva elektromotory umístěné na obou nápravách. Každý bude mít výkon 60 kW, šťávu budou brát z akumulátoru o kapacitě 12 kWh, se kterou by měl Outlander ujet až 55 kilometrů bez benzínu.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Koncept GR-HEV osloví nejvíce lidí. Kombinuje v sobě sportovnost, pickup a hybrid. Spekuluje se o robustním stroji i pro rozvojové trhy. Drsnější zacházení by mu tedy nemělo způsobit větší potíže. Velkou výhodou novinky bude její úspornost. I když je tu pohon všech kol, stovku ujede za 6,4 l.

Mitsubishi ale myslí i na lidi z města, další generace čistě elektrického vozu CA-MiEV reaguje na připomínky uživatelů a zaměřuje se především na dojezd a vyspělejší aerodynamiku. Díky tomu by neměl být problém dojezd až 300 km. Mezi další novinky patří bezdrátové indukční nabíjení a ovládání pomocí chytrého telefonu.

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain